دلایل ترکیدن باتری خودرو

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
دلایل ترکیدن باتری خودرو

❌دلایل ترکیدن باتری خودرو❌
. 📌ایجاد اتصال کوتاه بین قطب های باتری، یکی از علت های اصلی ترکیدن باتری ماشین است. البته این امر می تواند توسط تعمیرکاران، برای تست برق باتری انجام شود که کاری خطرناک است. .

1️⃣ اتصال کوتاه بین قطب های باتری
.

همانطور که در ابتدا اشاره شد یکی از علت های ترکیدن باتری، ایجاد اتصال کوتاه بین قطب های باتری است. این امر می تواند توسط سیستم استارت بوجود بیاید که با سرویس کردن استارت و تمیز کردن ذغال ها برطرف خواهد شد.
.

2️⃣رعایت نکردن اصول نگهداری باتری
.

نگهداری باتری و شارژ باید در دوره های مناسب انجام بگیرد، بخصوص برای باتری هایی که بدون نیاز به نگهداری (MF) نیستند و باید سطح آب آنها کنترل شود، از طرفی ترمینال های باتری باید همیشه تمیز باشند. این امر باعث افزایش عمر باتری هم خواهد شد.
.

3️⃣شارژ بیش از حد
.

دلیل دیگری که می تواند باعث ترکیدن باتری می شود، شارژ بیش از حد است. این امر باعث می شود اسید به جوش بیاید و باعث ایجاد بخار گردد که این بخار اسید قابل انفجار است.
.

4️⃣عدم کیفیت باتری
.

هنگام خرید باتری باید به کیفیت آن توجه کنیم. البته کیفیت بالا، قیمت بالایی را هم در بر دارد که در مکان های پر خطر مقرون به صرفه خواهد بود.
.

5️⃣تجمع بخار اسید در داخل باتری
.

در ساخت باتری ها، برای خروج بخار اسید دریچه هایی وجود دارد که اگر بخار اسید در باتری جمع شود، از طریق دریچه ها خارج می شود ولی اگر این دریچه ها مسدود شود، بخار اسید جمع می شود و باعث ایجاد انفجار می شود بنابراین باید توجه کنیم تا دریچه ها مسدود نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *