انواع باتری های اسیدی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
انواع باتری های اسیدی

❌آشنایی با انواع باتری های اسیدی و تفاوت آنها با یکدیگر❌
. 📌گاهی اوقات به اشتباه فرض می شود که فناوری باتری های لیداسیدی که مواد شیمیایی مختلفی دارند، با هم متفاوت است. اما اکثر باتری های ماشین های امروزی لیداسیدی هستند از جمله باتری AGM. . .
.
🔸باتری شناور (سلول تر)
.

باتری های شناور یا WET Cell رایج ترین و مقرون به صرفه ترین باتری های لیداسیدی هستند. در این باتری ها یک الکترولیت مایع وجود دارد (که به همین دلیل به آن ها تر یا مرطوب گفته می شود) که این مایع پس از سیکل های شارژ و دشارژ نیاز به رسیدگی دارد. .
.
. 🔹باتری شناور پیشرفته (EFB)
.

باتری های شناور پیشرفته باتری های اقتصادی هستند که در خودرهای میکرو هیبریدی که برای مقاومت در برابر روشن-خاموش های مداوم طراحی شده اند استفاده می شوند. . .
.
🔸باتری Gel Cell
.

باتری های Gel Cell در واقع مدل ضد نشت باتری های شناور هستند. ساختار داخلی این باتری ها شبیه هم است با این تفاوت که آنتیموان داخل صفحات سربی با کلسیم جایگزین شده و الکترولیت آن با فیوم سیلیکا ترکیب شده تا مایعی بی حرکت ایجاد شود.
.
. . 🔹باتری AGM
.
باتری های AGM جدیدترین تکنولوژی باتری های ضد نشت هستند. در این باتری ها بجای استفاده از یک ماده ژله ای از یک جدا کننده شبیه به فایبرگلاس استفاده می شود که الکترولیت را به موقع جذب می کند
.
.
.
. 🔸AGM پیشرفته (AGM+)
.

باتری های AGM یا AGM+ شبیه به باتری های AGM سنتی هستند اما مقاومت داخلی کمتر و سیکل بیشتری دارند که این امر آن ها را تبدیل به گزینه ای مناسب برای خودرهای میکرو-هیبریدی و خودروهایی که مکررا روشن خاموش می شوند کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *